W obecnych czasach świadomość ekologiczna wielu z nas stoi na naprawdę wysokim poziomie. Wielu z nas troszczy się o naszą planetę i chce naprawdę ulżyć jej korzystając z produktów ekologicznych, pochodzących z recyklingu lub biodegradowalnych. Trend ten warto wykorzystać również w reklamie.

Twój klient też może być eko!

Podczas pierwszego spotkania z klientem warto jest mu wręczyć pewien ekologiczny gadżet. Kiedy nie jest on zwolennikiem ochrony planety, przejdzie obok tego bez negatywnych emocji. Natomiast osoba proekologiczna na pewno ucieszy się, kiedy w ramach spotkania dostanie długopisy ekologiczne z logo naszej firmy. Osoby zaskoczone tym, że można takowy długopis wykonać z makulatury będące ekologicznym materiałem recyklingowym na pewno docenią naszą kreatywność i to, że nie zdecydowaliśmy się na zamówienie kolejnej partii plastikowych gadżetów, które zanieczyszczą później środowisko.

Bądź eko również w pracy

Idea ekologii nie musi być stosowana tylko wobec klientów. W naszym biurze również warto jest wdrożyć ekologiczne rozwiązania takie jak wspomniane długopisy. Nie tylko zaczniemy produkować mniej śmieci, ale zachęcimy naszych pracowników do zmiany podejścia do kwestii ekologii. Kiedy zaczną oni zużywać mniej papieru, prądu i innych materiałów eksploatacyjnych, to na pewno znacznie spadną koszta utrzymania naszego biura. Jak zatem widać, można połączyć idee ekologiczne z poprawą zdolności ekonomicznych naszej firmy lub gospodarstwa domowego. Warto jest już dziś zainwestować w przyszłość!