Bycie eko to coraz popularniejszy trend na rynku różnego rodzaju gadżetów. Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie tylko z przyjaznych środowisku elementów ekologicznych. Przedmioty codziennego użytku wykonane z biodegradowalnych lub pochodzących z recyklingu tworzyw to dziś już standard.

Ekologiczne biuro

Nie tylko codzienne życie, ale również i praca w biurach może być ekologiczna. Nie tylko ogromne firmy, ale również i niewielkie przedsiębiorstwa coraz powszechniej wykorzystują w swojej pracy papier z odzysku. Dodatkowo możemy spotkać także długopisy ekologiczne wykonane z makulatury poddanej odpowiedniej obróbce. Wydawać się może, że tak niewielki element nie powinien znacząco wpływać na środowisko. Jednak wystarczy przyjrzeć się w swojej pracy, jak wiele jest stanowisk, każde z nich może zużywać nawet kilka długopisów miesięcznie. Daje to nawet kilkanaście kilogramów plastiku rocznie, który zalega na składowiskach odpadów.

Domowe eko produkty

W naszych domach podstawowym produktem ekologicznym są naturalnie torby na zakupy. Korzystanie z nich niweluje potrzebę zakupowania reklamówek w sklepach, z którymi później zwykle nie mamy co zrobić i wyrzucamy je do kosza. Kolejnym ważnym dla środowiska elementem są bezworkowe odkurzacze. Korzystanie z jednorazowych worków papierowych utrudnia ich recykling, gdyż zwykle nie da się łatwo opróżnić takiego worka i w sortowni odpadów kierowane są one na ogólne wysypiska śmieci. Dwie niewielkie zmiany w skali całej rodziny i wielu lat życia w jednym miejscu daje zmniejszenie ilości produkowanych śmieci o wiele kilogramów.