Wiele osób poszukując najlepszego prezentu dla bliskiej osoby zupełnie zapomina o tym, jak świetnym i uniwersalnym podarunkiem może być ekskluzywny długopis. Sprawdzi się on zarówno jako prezent dla bliskiej nam osoby, jak i dla pracodawcy lub partnera biznesowego.

Na co zwracać uwagę?

Podstawą jest to, by konkretny model długopisu był jak najbardziej dopasowany do gustów obdarowanego. Kiedy nie mamy pełnych wiadomości na temat jego upodobań, warto jest wybrać model jak najbardziej stonowany, który jest po prostu uniwersalny. Warto również wybierać te modele długopisów, które to są połączone z opakowaniami ozdobnymi, które zwiększają efekt wizualny.

Jaki budżet muszę przygotować?

Generalnie kwota może różnić się w sposób diametralny. Najtańsze długopisy Parker to wydatek około czterdziestu złotych. Jednak w ofercie są również modele w cenie przekraczającej tysiąc złotych. Modele idealne na prezent, które są nieco bardziej ekskluzywne, ale nie powodują zniszczenia naszego budżetu to przedział cenowy od stu do trzystu złotych. W tej cenie można mieć już model nie tylko ładnie opakowany, ale przede wszystkim wyglądający na znacznie droższy niż jest w rzeczywistości. Materiały użyte do wykonania są w tym przypadku z górnej półki i pozwalają realnie użytkować wspomniany długopis. Specjalnie zmatowiona powierzchnia takiego długopisu tylko dodaje ekskluzywności i nie widać na niej absolutnie żadnych śladów użytkowania. Warto jest zainwestować w dobrej jakości prezent, osoba obdarowana na pewno nam się odwdzięczy.